Publikohen formacionet zyrtare Milan -Salernitana – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Publikohen formacionet zyrtare Milan -Salernitana

14:37 | 04 Dhjetor 2021

Milan – Salernitana, formacionet zyrtare

Sot fillon xhiroja e 16-të në Serie A.

Një edicion jashtëzakonisht interesant po zhvillohet deri më tash në nivelin elitar të futbollit italian, atje ku Napoli, Milani dhe Interi janë në krye të tabelës me vetëm dy pikë dallim, shkruan GazetaBlic Sport.

Milani përballet me Salernitanan në ora 15:00, atje ku “Rossonerët” synojnë fitoren e radhës në “San Siro”. Të drejtuarit e Piolit vijnë në këtë ndeshje pas paraqitjes fantastike ndaj Genoas në “Luigi Ferraris”.

Këto pritet janëformacionet zyrtare të kësaj ndeshje.

Formacioni i Milanit: Maignan; Florenzi, Tomori, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessiè, Bakayoko; Saelemaekers, Brahim Diaz, Leao; Pellegri.

Formacioni i Salernitanas: Belec; Bogdan, Gyomber, Veseli; Zortea, L. Coulibaly, Di Tacchio, Schiavone, Ranieri; Ribery, Simy .

Komento: