Publikohet orari i të gjitha ndeshjeve të mbetura në La Liga – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Publikohet orari i të gjitha ndeshjeve të mbetura në La Liga

20:59 | 28 Maj 2020

La Liga ka publikuar orarin e mundshëm i të gjitha ndeshjeve të mbetura.

Sipas mediave spanjolle, në orarin e publikuar, që zyrtarisht do të mësohet të dielën, do të ketë futboll çdo ditë, duke nisur nga 11 qershori deri kur të mbyllet kampionati, me 19 korrik.

Orari i mundshëm i të gjitha ndeshjeve të mbetura në La Liga:

JAVA E 28

E ENJTE, 11 QERSHOR:

22:00 SEVILLA – BETIS

E PREMTE, 12 QERSHOR:

19:30 ATHLETIC – ATLÉTICO

21:30 GRANADA – GETAFE

E SHTUNE, 13 QERSHOR:

17:00 REAL SOCIEDAD – OSASUNA

19:30 ESPANYOL – ALAVÉS

22:00 VALENCIA – LEVANTE

E SHTUNE, 14 QERSHOR

17:00 CELTA – VILLARREAL

19:30 LEGANÉS – VALLADOLID

22:00 REAL MADRID – EIBAR

E HENE, 15 QERSHOR:

21:30 MALLORCA – BARCELONA

JAVA 29

E MARTE, 16 QERSHOR:

19:30 OSASUNA – ATLÉTICO

19:30 ALAVÉS – REAL SOCIEDAD

21:30 LEVANTE – SEVILLA

21:30 GETAFE – ESPANYOL

E MERKURE, 17 QERSHOR:

19:30 EIBAR – ATHLETIC

19:30 VALLADOLID – CELTA

21:30 BETIS – GRANADA

21:30 REAL MADRID – VALENCIA

E ENJTE, 18 QERSHOR:

19:30 BARCELONA – LEGANÉS

21:30 VILLARREAL – MALLORCA

JAVA E 30

E PREMTE, 19 QERSHOR 19:

21:30 ESPANYOL – LEVANTE

E SHTUNE, 20 QERSHOR:

17:00 REAL SOCIEDAD – REAL MADRID

19:30 CELTA – ALAVÉS

19:30 ATLÉTICO – VALLADOLID

22:00 VALENCIA – OSASUNA

22:00 GETAFE – EIBAR

E DIELE, J21 QERSHOR:

17:00 ATHLETIC – BETIS

19:30 GRANADA – VILLARREAL

22:00 SEVILLA – BARCELONA

E HENE, 22 QERSHOR:

21:30 MALLORCA – LEGANÉS

JAVA 31

E MARTE, 23 QERSHOR:

19:30 EIBAR – VALENCIA

19:30 ALAVÉS – OSASUNA

21:30 VALLADOLID – GETAFE

21:30 LEVANTE – ATLÉTICO

E MERKURE, 24 QERSHOR:

19:30 REAL SOCIEDAD – CELTA

19:30 VILLARREAL – SEVILLA

21:30 BARCELONA – ATHLETIC

21:30 BETIS – ESPANYOL

E ENJTE, 25 QERSHOR:

19:30 LEGANÉS – GRANADA

21:30 REAL MADRID – MALLORCA

JAVA 32

E PREMTE, 26 QERSHOR:

21:30 ATLÉTICO – ALAVÉS

E SHTUNE, 27 QERSHOR:

17:00 CELTA – BARCELONA

19:30 LEVANTE – BETIS

22:00 SEVILLA – VALLADOLID

22:00 VILLARREAL – VALENCIA

E DIELE, 28 QERSHOR:

17:00 ATHLETIC – MALLORCA

19:30 ESPANYOL – REAL MADRID

22:00 GRANADA – EIBAR

22:00 GETAFE – REAL SOCIEDAD

E HENE, 29 QERSHOR:

21:30 OSASUNA – LEGANÉS

JAVA 33

E MARTE, 30 QERSHOR:

19:30 BARCELONA – ATLÉTICO

21:30 BETIS – VILLARREAL

21:30 VALLADOLID – LEVANTE

E MERKURE, 1 KORRIK:

19:30 ALAVÉS – GRANADA

19:30 REAL SOCIEDAD – ESPANYOL

21:30 VALENCIA – ATHLETIC

21:30 REAL MADRID – GETAFE

E ENJTE, 2 KORRIK:

19:30 EIBAR – OSASUNA

19:30 MALLORCA – CELTA

21:30 LEGANÉS – SEVILLA

JAVA 34.

FRIDAY, JULY 3:

21:30 VILLARREAL – BARCELONA

SATURDAY, JULY 4:

17:00 ATHLETIC – REAL MADRID

19:30 VALLADOLID – ALAVÉS

19:30 LEVANTE – REAL SOCIEDAD

22:00 GRANADA – VALENCIA

SUNDAY, JULY 5:

17:00 CELTA – BETIS

19:30 OSASUNA – GETAFE

19:30 ESPANYOL – LEGANÉS

22:00 ATLÉTICO – MALLORCA

MONDAY, JULY 6:

21:30 SEVILLA – EIBAR

MATCHDAY 35

TUESDAY, JULY 7:

19:30 REAL SOCIEDAD – GRANADA

19:30 VALENCIA – VALLADOLID

21:30 REAL MADRID – ALAVÉS

ËEDNESDAY, JULY 8:

19:30 CELTA – ATLÉTICO

19:30 GETAFE – VILLARREAL

21:30 BARCELONA – ESPANYOL

21:30 BETIS – OSASUNA

THURSDAY, JULY 9:

19:30 ATHLETIC – SEVILLA

21:30 EIBAR – LEGANÉS

21:30 MALLORCA – LEVANTE

MATCHDAY 36

FRIDAY, JULY 10:

21:30 GRANADA – REAL MADRID

SATURDAY, JULY 11:

17:00 ALAVÉS – GETAFE

19:30 VALLADOLID – BARCELONA

22:00 VILLARREAL – REAL SOCIEDAD

22:00 ATLÉTICO – BETIS

SUNDAY, JULY 12:

17:00 OSASUNA – CELTA

19:30 LEGANÉS – VALENCIA

19:30 ESPANYOL – EIBAR

22:00 LEVANTE – ATHLETIC

22:00 SEVILLA – MALLORCA

MATCHDAY 37

ËEDNESDAY, JULY 15:

21:30 ATHLETIC – LEGANÉS

21:30 BARCELONA – OSASUNA

21:30 BETIS – ALAVÉS

21:30 CELTA – LEVANTE

21:30 EIBAR – VALLADOLID

21:30 GETAFE – ATLÉTICO

21:30 MALLORCA – GRANADA

21:30 REAL MADRID – VILLARREAL

21:30 REAL SOCIEDAD – SEVILLA

21:30 VALENCIA – ESPANYOL

MATCHDAY 38

SUNDAY, JULY 19:

21:30 ALAVÉS – BARCELONA

21:30 ATLÉTICO – REAL SOCIEDAD

21:30 ESPANYOL – CELTA

21:30 GRANADA – ATHLETIC

21:30 LEGANÉS – REAL MADRID

21:30 LEVANTE – GETAFE

21:30 OSASUNA – MALLORCA

21:30 SEVILLA – VALENCIA

21:30 VILLARREAL – EIBAR

21:30 VALLADOLID – BETIS

Komento: