Punë e kryer: Kjo do të jetë skuadra e re e Vedat Muriqit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer: Kjo do të jetë skuadra e re e Vedat Muriqit

20:57 | 09 Gusht 2020

Duket se tashmë është mësuar skuadra e re e Vedat Muriqit.

Drejtuesit e Lazios raportohen se kanë udhëtuar drejt Stambollit për negociatat finale me Fenerbahcen për sulmuesin Vedat Muriqin.

Sky Sport Italia dhe SportItalia pretendojnë se kosovari mund të transferohet në Serinë A për një shumë rreth 18 milionë euro.

Sipas “Tuttomercatoëeb” një drejtues i Lazios është tani në Stamboll për të mbyllur detajet e operacionit.

Sulmuesi i Kosovës ka shënuar 17 gola dhe ka dhuruar 7 asiste në 36 ndeshje me Fenerbahcen këtë sezon.

Lazio po kërkon të përforcojë skuadrën, pas kualifikimit në Champions për sezonin tjetër. Caicedo pritet të largohet këtë verë dhe Muriqi pritet të zërë vendin e tij.

Komento: