Punëtori bie nga ndërtesa gjatë punës, arrestohet pronari i firmës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punëtori bie nga ndërtesa gjatë punës, arrestohet pronari i firmës

12:22 | 07 Prill 2021
Ilustrim

Një punëtor ka rënë nga ndërtesa ku po punonte dhe ka marrë lëndime të rënda trupore në rrugën “Ferdi Curri” në Prishtinë të martën.

Ai është dërguar në QKUK ku edhe po merr tretman mjekësor.

Me këtë rast janë marrë edhe inspektorët e punës, ndërsa pronari i kompanisë është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Komento: