Raiola ia ofron yllin e madh Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Raiola ia ofron yllin e madh Milanit

17:00 | 14 Janar 2020

Milanit i është ofruar shansi për të nënshkruar yllin e Lyonit, Kenny Tete këtë muaj.

Mbrojtësi i djathtë është një pozicion ku kuqezinjtë kanë luftuar për qëndrueshmëri deri më tani këtë sezon, me rolin që është alternuar midis Davide Calabria dhe Andrea Conti, as duke arritur të gjejnë formën e tyre në baza javore, përcjell ORAinfo.

Në fakt, u pretendua që Milani po peshon një ofertë për kapitenin e Bregut të Fildishtë Serge Aurier, i cili ka qenë një i rregullt nën urdhrat e Jose Mourinho, por çmimi i tij prej 29 milion € mund të shkatërrojë çdo shans për një marrëveshje.

Sipas Louis Girardi në Twitter , mund të ketë një mundësi alternative pasi regjisorit Paolo Maldini iu është ofruar Kenny Tete i Lyon-it./ORAinfo/

Komento: