Real heqë dorë nga ylli i madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Real heqë dorë nga ylli i madh

15:28 | 24 Dhjetor 2019

Real Madrid, nuk dëshiron ta transferojë mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba në afatin kalimtar të janarit.

Ylli francez është lidhur me një largim nga klubi me bazë Manchesterin që nga dritarja e transferimit të verës, kur ai pranoi hapur se po kërkonte një sfidë të re, përcjell ORAinfo.

Që atëherë, Pogba ka qenë i lidhur me një transferim te Juventusi, por asnjëri prej tyre nuk ishte në gjendje të përmbushë vlerësimin nga United.

Sa i përket raportit të fundit, hierarkia e Los Blancos ka vendosur të tërhiqet nga gara për të nënshkruar mesfushorin fitues të Kupës së Botës në afatin kalimtar të janarit, kryesisht për shkak të shfaqjes Fede Valverde dhe pjesës përfundimtare në bashkimin e mesfushës nën menaxher Zinedine Zidane./ORAinfo/

Komento: