Real Madrid e do me çdo kusht transferimin e këtij mesfushori – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Real Madrid e do me çdo kusht transferimin e këtij mesfushori

19:29 | 14 Tetor 2021

Raportet e fundit kanë zbuluar se skuadra spanjolle Real Madrid, ka ringjallur interesin e tyre për mesfushorin e Man Utd dhe reprezentuesin francez, Paul Pogba.

Kjo vjen pas performancës së Pogba për vendin e tij Francë që i pa ata të dalin fitues në Ligën e Kombeve UEFA,përcjell ORAinfo.

Sipas AS, Los Blancos do të ringjallin interesin e tyre për mesfushorin e Manchester United. Kujtojmë që gjigantët spanjollë u lidhën me lëvizjet për të nënshkruar me francezin në fillim të vitit; ata tani janë gati të hyjnë në garë për nënshkrimin e tij.

Sidoqoftë, Real Madrid do të përballet me konkurrencë të ashpër nga Paris Saint-Germain dhe Juventus, të cilët janë gjithashtu të interesuar për Pogba.

Ka spekulime se Man United mund të përfitojë nga Pogba në afatin kalimtar të janarit në mënyrë që të shmangë humbjen e tij për asgjë kur kontrata e tij të përfundojë verën e ardhshme.

Për momentin, francezi ende nuk ka arritur një marrëveshje me Djajtë e Kuq për një zgjatje të kontratës./ORAinfo/

Komento: