Real Madrid fiton me rezultat minimal kundër Real Valladolid – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Real Madrid fiton me rezultat minimal kundër Real Valladolid

00:00 | 01 Tetor 2020

Skuadra e Real Madridit fitore të vështirë kundër Valladolid.

Real Madrid ka fituar me rezultat minimal kundër Real Valladolid në Santiago Bernabeu. Goli i Vinicious Junior siguroi fitoren e Los Blancos.

Real Madrid ka arritur të fitorja e dytë në xhiron e tretë duke e mposhtur me rezultat minimal Real Valladolidin.

Pjesa e parë përfundoi pa gola dhe me një dominim të lehtë të Real Madridit.

Edhe pse pati mundësi për të shënuar gola nuk patë. Më afër golit ishin djemtë e Zinedine Zidane.

Në pjesën e dytë Real Madridi ishte me konkret por vuante që të shënonte golin e parë.

Goli erdhi në minutën e 65-të ku pas një tollovie në zonë më se miri u gjend Vinicius Junior.

Ky gol doli të jetë goli i fitores për Real Madridin, i cili arrin në kuotën e shtatë pikëve pas 3 ndeshjeve dhe gjendet në vendin e tretë me shtatë pikë.

Komento: