Roma po ia rrëmben super-lojtarin Chelseas

13:45 | 19 Dhjetor 2018

Roma do të përpiqet të nënshkruajë sulmuesin e Chelseas ,Michy Batshuayi ose futbollistin e Sampdoria’s, Dawid Kownacki muajin e ardhshëm.

Sipas Gazzetta dello Sport, Presidenti Rom i Romës, James Pallotta tashmë ka dhënë dritën e gjelbër për Monçin për të ndjekur dyshen në fjalë përcjell ORAinfo.

Gazeta shkon një hap më tej duke deklaruar se është ‘pothuajse e sigurt’ njëri prej tyre do të arrijë nëse Patrik Schick kthehet në Samporia.

Kownacki shpërtheu për sezonin e kaluar në Blucerchiati, 21-vjeçari që zëvendësoi përkohësisht Schick, por ai nuk ka filluar në Serie A këtë sezon dhe ka shënuar vetëm dy gola.

Batshuayi ka përballuar çështje të ngjashme në Valencia pasi që ka hyrë në huazim nga Chelsea, por ai bëri nëntë paraqitje për Borussia Dortmund në gjysmën e dytë të 2017-18./ORAinfo/

Komento: