Roma shokohet, Juventus po ia merr yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Roma shokohet, Juventus po ia merr yllin e madh

22:27 | 20 Dhjetor 2019

Juventus,ende po mendon të nënshkruajë yllin e Romës, Nicolò Zaniolo.

Raporti detajon se si drejtori sportiv i Bianconeri, Fabio Paratici është jashtëzakonisht i interesuar për 20-vjeçarin italian, i cili është kontraktuar me Romën deri në vitin 2024.

Juventus u përpoq të nënshkruajë Zaniolo verën e kaluar, pa dobi, por ata mund të shikojnë të bëjnë një ofertë më të madhe verën e ardhshme,përcjell ORAinfo.

Deri më tani këtë sezon Zaniolo ka shënuar pesë gola dhe ka siguruar një asistim në 21 paraqitje në të gjitha plotësimet për Giallorossi, duke humbur vetëm një ndeshje gjatë gjithë sezonit për shkak të një pezullimi të kartonit të verdhë.

Shfaqjet e tij i fitojnë atij lëvdata të rregullta nga fansat dhe ekspertët, për shkak të punës së tij të palodhur dhe aftësive tërheqëse në top. Duke marrë parasysh rëndësinë e tij për klubin romak, bardhezinjtë do të duhet të bëjnë një super ofertë për të bindur klubin që të heqë dorë nga ai./ORAinfo/

Komento: