Ronaldon e pret dënimi! – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ronaldon e pret dënimi!

21:47 | 30 Shtator 2022

Pas humbjes së Manchester United ndaj Evertonit në gjysmën e dytë të sezonit të kaluar, Cristiano Ronaldo u zemërua aq shumë sa ia kapi celularin një djali 14-vjeçar dhe e hodhi në tokë.

Ai kërkoi falje më pas, por kjo nuk e pengoi si policinë ashtu edhe FA që ta paralajmëronin atë për një dënim, përcjell ORAinfo.

FA, në fakt, e akuzoi atë për një shkelje të rregullit E3 të kodit të saj, që përfshin moskryerjen e komenteve apo veprimeve të papërshtatshme. Në këtë rast, thyerja e celularit të një fëmije është qartësisht e papërshtatshme dhe portugezi ka afat deri më 10 tetor për t’iu përgjigjur këtyre akuzave.

Data doli në dritë falë shtypit britanik. Konkretisht shfaqet në media si ‘The Sun’. Futbollisti duhet të paraqitet për të shpjeguar atë që ka ndodhur dhe, me siguri, të kërkojë të shfajësohet. Në çdo rast, nëse duhet të paguajë një gjobë ose të përballet me ndalim, nuk pritet të jetë shumë serioze.

Çuditërisht, 10 tetori është dita pasi Manchester United përballet me Everton, kundërshtari ndaj të cilit Cristiano e kreu atë veprim. Fillimisht, Djajtë e Kuq duhet të përballen me Manchester Cityn në Premier League dhe Omonia Nicosia në Champions League, ndeshje në të cilat portugezi do të tentojë të fitojë rëndësi./ORAinfo/

Komento: