Rriten pak rastet me Covid, Ministria e publikon raportin 24 orësh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Rriten pak rastet me Covid, Ministria e publikon raportin 24 orësh

12:39 | 24 Qershor 2022

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 38 raste të reja me Covid-19.

Raste të vdekjes s’janë regjistruar, derisa janë shëruar 17 qytetarë.

Numri i rasteve aktive është 189./Express

May be an image of text that says ‘COVID19 BASHKE IA DALIM! Të vaksinuar brenda 24 oreve 53 REPUBLIKAE KOSOVES MINISTRIAESHENDETESISE Të vaksinuar me nje dozë Doza te administruara nẽ total 903.382 1.830.333 Tẽ vaksinuar me dy doza PERDITESIMI FUNDIT 24 QERSHOR, 2022 Testime brenda 24 oreve 823.653 Doza tẽ treta/perforcuese 208 103.112 Raste pozitive Vdekje 38 Pozitiviteti rasteve Tẽ sheruar 18.26% 26% 17 Raste aktive 189’

Njoftimi i plotë i MSh’së:

24 Qershor 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët janë dhënë 53 doza të vaksinës kundër COVID-19

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.830.333 doza të vaksinës.

Deri më sot 823.653 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 103.112 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 206testime, 38 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 17 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.344.

Në total numri i rasteve aktive është 189.

Komento: