Sarri flet pas humbjes nga Lazio, befason me këtë deklaratë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Sarri flet pas humbjes nga Lazio, befason me këtë deklaratë

23:19 | 22 Dhjetor 2019

Ja çka thotë Sarri.

Maurizio Sarri pranon se Lazio “janë në një moment magjik” pas suksesit të tyre në Superkupë, por mohon që taktikat e Juventusit ishin fajtorë.

Bianconerët kanë humbur vetëm dy ndeshje konkurruese me Sarri dhe të dyja erdhën ndaj Lazios me rezultat 3:1.

“Ne qëndruam në lojë dhe ndjesia ime është se arritëm në fazat e fundit me një deficit të vogël kur bëhet fjalë për energji fizike dhe psikologjike”, tha trajneri në konferencën e tij për shtyp, përcjell lajmi.

“Mund të ndodhë kur zhvillon tetë ndeshje, një në tre ditë. Ne iu afruam barazimit, por më pas pranuam golin e tretë me goditjen e fundit të ndeshjes. Ne ishim gjithmonë duke kërkuar golin”.

“Seanca e stërvitjes së djeshme ishte mbase më e mira e sezonit dhe më bëri të mendoja se ishim më të mprehtë sesa në realitet që ishim. Ne do të bënim më shumë ndryshime, por ato rezultate të testimit sugjeruan se nuk ishte e nevojshme”

Komento: