Sërish prinë Prishtina me rastet e të infektuarve, 93 raste me Covid-19 brenda ditës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Sërish prinë Prishtina me rastet e të infektuarve, 93 raste me Covid-19 brenda ditës

15:35 | 04 Gusht 2020

93 raste me Covid 19 brenda ditës vetëm në Prishtinë.

Nga 225 raste të reja të infektuara me Covid 19, 93 prej tyre janë në Prishtinë. Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën edhe 13 persona, duke çuar numrin e viktimave në 269.

Kryeqyteti vazhdon të prijë me numrin më të madh të të infektuarve me Covid 19, në baza ditore.

Rastet pozitive e 24-orëve të fundit janë nga këto komuna: komuna Prishtinë 93 raste, komuna Mitrovicë 16 raste, komuna Gjakovë 14 raste, komuna Gjilan 14 raste, komuna Fushë Kosovë 13 raste, komuna Drenas 9 raste, komuna Ferizaj 8 raste, komuna Lipjan 7 raste, komuna Pejë 7 raste, komuna Podujevë 7, komuna Shtime 6 raste, komuna Skenderaj 5 raste, komuna Viti 5 raste, komuna Vushtrri 4 raste, komuna Obiliq 3 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Dragash 2 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Rahovec 2 raste, komuna Suharekë 2 raste dhe me nga një rast komunat Kamenicë, Kaçanik, Klinë dhe Novobërdë.

Komento: