Shenjtat që ju tregojnë se vuani nga sëmundja e mëlqisë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Shenjtat që ju tregojnë se vuani nga sëmundja e mëlqisë

17:36 | 20 Korrik 2019

Këto janë disa nga shenjat që ju tregojnë se vuani nga sëmundja e mëlqisë.

Mëlçia është organ që vazhdimisht nxjerr toksina, filtron gjakun nga zorrët dhe trajton lëndë ushqyese.

Ndodhë shpesh që mund të keni probleme në këtë organ të rëndësishëm të trupit, por nuk e dini se në fakt trupi juaj ju ka paralajmëruar.

Këto janë shenjat që tregojnë se mund të jeni prekur nga sëmundja e mëlçisë:

Sytë e zverdhur

Lëng i shtuar në stomak

Hepatit A, B dhe C

Nuk mund të ndaloni kruajtjen

Lodhje kronike

Alkoolizmi i rëndë

Mbipesha

Historia e sëmundjes familjare

Shqetësim dhe harresë

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!