Shënon gol dhe menjëherë te kamerat, Lukaku i dërgon mesazh Eriksenit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shënon gol dhe menjëherë te kamerat, Lukaku i dërgon mesazh Eriksenit

21:47 | 12 Qershor 2021

Lukaku ia dedikon golin Eriksenit: Chris te dua.

Kombëtarja e Belgjikës është duke mposhtur Kombëtaren e Rusisë me rezultat 2 – 0.

Ishte qendërsulmuesi Romelu Lukaku që gjeti golin pas një gabimi të mbrojtësit (10′).

Lukaku pasi shënoi golin, ia dedikojë bashkëlojtarit të Interit, Christian Eriksen që para disa orëve ishte duke luftuar me jetën, por fatmirësisht ia doli të mbijetojë.

“Chris te dua”, ishin fjalët e Lukakut drejtuar kamerës.

Ndërkohë, Danimarka është duke u mposhtur nga Finlanda me rezultat 0 – 1.

Komento: