Shkaku i një pasagjeri aeroplani bën ulje emergjente – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shkaku i një pasagjeri aeroplani bën ulje emergjente

09:39 | 23 Shtator 2019

Aeroplani bëri ulje emergjente për shkak të një pasagjeri.

Një aeroplan i kompanisë “American Airlines” bëri një ulje emergjente pasi një pasagjer filloi të grushtonte vendet, u bërtiste pasagjerëve të tjerë dhe filloi të pinte cigare.

Fluturimi 2408 Amerikan nga Phoenix në Minneapolis përfundoi në Denver të premten pasi një pasagjer u bë përçarës një orë pas ngritjes së tij, transmeton rtv21.

“Ai e goditi vendin para tij dhe pasagjerja tjetër bërtiti”, tha pasagjeri Jim Dickey. Dickey tha që burri filloi të bërtasë dhe të bëjë kërcënime ndaj pasagjerëve të tjerë.

Pas rreth 20 minutash, piloti vendosi të devijojë fluturimin dhe të ulët sa më shpejt që të jetë e mundur. Me të mbërritur në Denver, burri u largua nga avioni nga forcat e rendit.

Në një moment, njeriu i zhumëshëm u ngrit për të shkuar në banjë, ku filloi të pinte edhe cigare. American Airlines lëshoi një deklaratë duke pranuar se fluturimi ishte devijuar për shkak të një pasagjeri përçarës.

Komento: