Shqipëria pushtohet nga temperaturat përvëluese, ky është parashikimi i motit për sot – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shqipëria pushtohet nga temperaturat përvëluese, ky është parashikimi i motit për sot

09:16 | 06 Korrik 2022

Temperaturat përvëluese pushtojnë Shqipërinë, parashikimi i motit për sot.

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të dominojnë në Shqipëri, duke sjellë mbizotërim të motit të kthjellët në një pjesë të mirë të territorit.

Po, ashtu temperaturat e larta do të vijojnë të jenë prezente si pasojë e masave ajrore nga kontinenti Afrikan që kanë përfshirë Shqipërinë.

Sipas Meteoalb, parashikohet që vonë pasdite të këtë grumbullim të vranësirave në zonat veri-veriperëndimore por mundësia për reshje është thuajse zero.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 39°C.

Era do të fryje mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 – 3 ballë.

Komento: