Skuadra e Real Madrid ndaj Granada, Zidane s’e fton yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Skuadra e Real Madrid ndaj Granada, Zidane s’e fton yllin e madh

00:02 | 13 Korrik 2020

Është publikuar lista e Real Madrid për ndeshjen ndaj Grenada.

Me shpalljen e listës së skuadrës së Real Madrid ka një mungesë të vazhdueshme, me James Rodriguez që ka mbetur përsëri jashtë.

Është një mungesë që nuk është më befasuese, me ish-yllin e Porto që nuk është e qartë nëse do luajë më për Los Blancos.

Pas një bisede ballë për ballë me Zinedine Zidane gjatë javës, Rodriguez nuk ka ndryshuar dhe kjo ka reflektuar në zgjedhjet e francezit, përcjell lajmi.

Real Madrid udhëtoi te Deportivo Alaves me vetëm 22 lojtarë, por këtë herë trajneri francez ka arritur të kompletojë skuadrën.

Sergio Ramos dhe Dani Carvajal të dy u kthyen në grup pasi humbën ndeshjen e fundit për shkak të pezullimit, megjithëse një shqetësim për dëmtim e ka lënë Mariano Diaz jashtë listës.

Javi Hernandez dhe Miguel Gutierrez gjithashtu përbënin listën nga sistemi i të rinjve.

Lista e plotë e skuadrës së Real Madridit për tÇu përballur me Granada është si vijon:

Portierët: Thibaut Courtois, Alphonse Areola, Diego Altube

Mbrojtësit: Dani Carvajal, Eder Militao, Sergio Ramos, Raphael Varane, Ferland Mendy, Javi Hernandez, Miguel Gutierrez

Mesfushorët: Toni Kroos, Luka Modric, Casemiro, Fede Valverde dhe Isco

Sulmuesit: Eden Hazard, Karim Benzema, Gareth Bale, Lucas Vazquez, Marco Asensio, Brahim Diaz, Vinicius Jr, Rodrygo.

Komento: