Smalling arrin në Itali, po transferohet të gjiganti nga Serie A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Smalling arrin në Itali, po transferohet të gjiganti nga Serie A

22:41 | 29 Gusht 2019

Mbrojtësi i Manchester United, Chris Smalling është vendosur për një transferim të Roma.

Mbrojtësi do të transferohet nga Manchester United të Roma në formë huaje për 3 milionë euro në sezonë, me të drejtën e shpërblimit midis 16 dhe 17 milionë.

Marrëveshja në fakt është përfunduar, raporton Sky Sport, përcjell ORAinfo.

Mbrojtësi nesër pritet të zbres në Romë për testës mjekësore para nënshkrimit të kontratës me Giallorossi. /ORAinfo/

Komento: