Sporti në zi: Ish-presidenti i gjigantit evropian vdes nga koronavirusi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Sporti në zi: Ish-presidenti i gjigantit evropian vdes nga koronavirusi

00:05 | 01 Prill 2020

Koronavirusi ka prekur shumë figura të njohura të sportit.

Një lajm i tmerrshëm vjen nga Dakar.

Ish presidenti i skuadrës franceze, Pape Diouf, ka humbur betejën me COVID-19 këtë mbrëmje në Dakar, duke ndërruar jetë në moshën 68 vjeçare.

Gjatë ditës është raportuar se ai është shtrirë në spital shkaku i gjendjes së tij të përkeqësuar, dhe pak orë më vonë ai ka ndërruar jetë.

Pape Diouf ka qenë në krye të Marseille gjatë viteve 2005-2009.

Komento: