Szunyog vlerëson zgjedhjet në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Szunyog vlerëson zgjedhjet në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut

09:15 | 30 Nëntor 2020

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë vlerëson zgjedhjet në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut.

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog ka vlerësuar procesin zgjedhor në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut.

“I vlerësoj votuesit që morën pjesë në Podujevë dhe Mitrovicën e Veriut në ditën e zgjedhjeve të prekur nga kufizimet ndaj COVID-19. Përfshirja aktive e qytetarëve është e rëndësishme për procesin e besueshëm të zgjedhjeve dhe demokracinë. Punë e mirë e bërë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve”, shkruan ai në Twitter, transmeton Klan Kosova.

Podujeva dhe Mitrovica e Veriut të dielën votuan në zgjedhje të jashtëzakonshme për kryetar

Komento: