Të dielen laujti për Kosovën, sot nënshkruan me ekipin e njohur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Të dielen laujti për Kosovën, sot nënshkruan me ekipin e njohur

12:19 | 15 Janar 2020

Florian Loshaj të dielën ka veshur për herë të parë fanellën e Kombëtares së Kosovës në ndeshjen kundër Suedisë.

E sot Loshaj e ka kompletuar transferimin te klubi polak, Craiova.

Ai ka nënshkruar kontratën për tre vjet me klubin polak.

Mesfushori nga Skenderaj e filloi karrierën si i ri në Belgjikë, ku fillimisht luajti te MVV Maastricht dhe më pas edhe në Limburg.

Së fundmi, Loshaj luajti te skuadra rumune, FC Politehnica, derisa në stinorin vjeshtor u paraqit në 21 ndeshje, derisa mungoi një herë për shkak të kartonëve.

Komento: