Të gjithë lojtarët e Ballkanit u testuan për koronavirus, dalin rezultatet – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Të gjithë lojtarët e Ballkanit u testuan për koronavirus, dalin rezultatet

00:04 | 28 Maj 2020

Kanë dalur rezultatet e koronavirusit për të gjithë lojtarët e Ballkanit.

Të gjithë lojtarët dhe stafi i FC Ballkanit, kanë dalë negativ në testimet e bëra për COVID-19.

Liderët e Superligës përmes një komunikate kanë bërë të ditur se kanë pranuar rezultatet e testeve për COVID-19.

Pas skuadrës së KF Llapit, janë tani edhe anëtarët e FC Llapit, që dalin negativ në testimet për koronavirur.

Njoftimi i FC Ballkanit:

Suharekë, 27.05.2020

Në hapësirat e FC Ballkani, Instituti për Shëndetësi Publike ka kryer testime për Covid 19 ku i gjithë stafi dhe lojtarët kanë rezultuar negativ .

Në si klub falenderojmë institutin për shërbimin e ofruar duke u zotuar se me vëmendje të shtuar do t’i përmbahemi çdo rekomandimi të dal nga ky institucion prestigjioz, si dhe nga Ministria e Shëndetësisë. Faleminderit.

Na Priftë e mbara Suharekë

Komento: