“Tërmet” te Real, ja ku po transferohet Rodriguez – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Tërmet” te Real, ja ku po transferohet Rodriguez

22:14 | 21 Dhjetor 2019

James Rodriguez, po e mbyll semestrin më të keq të karrierës së tij dhe të drejtën në ekipin ku gjithmonë ka dashur të ketë sukses.

Real Madrid është skuadra që vazhdon t’i rezistojë Kolumbianit për të treguar nivelin e saj maksimal. Për këtë kurs, problemi nuk është loja e tij, por dëmtimet që kanë bërë që ai të humbasë shumë kohë me pjesën tjetër të lojtarëve në skuadër,përcjell ORAinfo.

Nëse në fillim nuk ishte i preferuari për Zidane, tani është në rreshtin e fundit të opsioneve që kalojnë në krye të stafit stërvitës. Jo gjithçka humbet për kolumbianin e talentuar, pasi që nga Anglia përgatitet një ofertë surprizë për një kandidat për të fituar Ligën e Kampionëve.

Jürgen Klopp e dëshiron atë për mesfushën e Liverpoolit verën e ardhshme. Gjermani beson se ai mund të marrë më të mirën e James në ekipin e tij./ORAinfo/

Komento: