Thiago Silva afër rikthimi në Milan, zbulohen detajet e fundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Thiago Silva afër rikthimi në Milan, zbulohen detajet e fundit

14:12 | 22 Maj 2020

Ka zëra në rritje se Paris Saint-Germain mbrojtësi Thiago Silva do të sigurojë një kthim të Milanit këtë verë tetë vjet pas largimit.

Il Corriere dello Sport raporton se braziliani dëshiron me dëshirë të sigurojë një lëvizje prapa në San Siro në mënyrë që të përfundojë karrierën e tij, atje ku bëri emër në Evropë, përcjell ORAinfo.

Tani, SportMediaset konfirmon se kthimi i 35-vjeçarit Thiago Silva në Milano është ‘afër’, edhe nëse sezoni aktual në Serie A nuk ka përfunduar ende.

Ai mund të bashkohet me Milanin në një transferim të lirë pasi marrëveshja e tij aktuale në PSG skadon më 30 qershor.

Thiago Silva u Zlatan Ibrahimoviç u larguan nga Milan në verën e vitit 2012, kur u shitën së bashku në Paris Saint-Germain.

Ata vazhduan të luanin së bashku dhe të fitonin në Francë deri në vitin 2016, kur Ibra u transferua te Manchester United si agjent i lirë. /ORAinfo/

Komento: