Trajneri i njohur: Futbolli gjerman është më i miri në Evropë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Trajneri i njohur: Futbolli gjerman është më i miri në Evropë

23:59 | 30 Maj 2020

Joachim Low me lëvdata për futbollin gjerman.

Selektori i kombëtares së Gjermanisë, Joachim Loë, ka shprehur besimin se liga gjermane prodhon futbollin më të mirë në Evropë.

Përkundër shumë mendimeve se Premierliga, La Liga e Serie A qëndrojnë më mirë, Loë beson se futbolli gjerman ka diçka më shumë.

“Është një lloj tjetër futbolli, edhe nga këndvështrimi i shikuesve, sigurisht”, ka thënë Loë për futbollin gjerman, transmeton lajmi.net.

“Duhet të mësohesh me jetën e futbollin pa emocionet e tifozëve”, ka shtuar trajneri, duke lënë të kuptohet se tribunat boshe janë një zbehje.

“Jam i surprizuar nga niveli i lartë i lojtarëve dhe skuadrave, sjellja dhe gjithashtu mënyra e lojës. Gjermania tani është liga më e mirë në Evropë”, ishin fjalët e Loë.

Bundesliga ishte liga e parë nga top pesë ligat evropiane që konfirmoi rikthimin. Atje tashmë janë luajtur 3 xhiro “Post-Covid”.

Komento: