Transferi i ri arrinë në Milano për testet mjekësore – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Transferi i ri arrinë në Milano për testet mjekësore

11:59 | 24 Shtator 2020

Milan nuk është përqendruar vetëm në shtimin e lojtarëve në skuadrën e tyre të moshuarve këtë verë, por gjithashtu edhe në përforcimin e Primavera pas promovimit të tyre.

Wilgot Marshage është rekrutuesi i fundit pasi ai do të nënshkruajë nga IFK Lidingo.

Mesfushori 16-vjeçar suedez ndjek Emil Roback dhe Lukas Bjorklund në lëvizjen në jug të Italisë dhe ai arriti në orën 9:15 në klinikën La Madonnina në Milano për të kryer ekzaminimet e zakonshme mjekësore, përcjell ORAinfo.

Pasdite ai do të nënshkruajë kontratën që do ta lidhë atë me Rossonerët dhe do të fillojë punën me Primavera të Federico Giunti.

Marshage është kapiten i ekipit kombëtar Suedez Nën 17 dhe konsiderohet një talent me perspektivë të mirë për të ardhmen, me Milanin që e ndiqte atë për disa kohë tani.

Adoleshenti madje iu nënshtrua një gjykimi në dhjetor dhe tani ka qenë në gjendje të nënshkruajë. /ORAinfo/

Komento: