Tregohet arsyeja pse Barcelona shkarkoi Valverden – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Tregohet arsyeja pse Barcelona shkarkoi Valverden

14:05 | 14 Janar 2020

Ernesto Valverde, është larguar nga Barcelona pas dy vjet e gjysmë në Nou Camp, me Quique Setien që do ta udhëheqë skuadrën deri në qershor 2022.

Valverde është menaxheri i parë që u shkarkua nga mesi i sezonit të Barcelonës që kur Louis van Gaal u shkarkua në Janar 2003, përcjell ORAinfo.

Barcelona aktualisht është përpara Real Madridit në krye të La Ligës në diferencën e golave dhe deri në fazat nokaut në Ligën e Kampionëve, por ata humbën 3-2 ndaj Atletico Madrid në gjysmëfinalen e Superkupës Spanjolle të enjten.

Setien e çoi Real Betis të fitojë ndaj Barcelona, Real Madrid dhe Atletico Madrid sezonin e kaluar, por ai u shkarkua në fund të fushatës./ORAinfo/

Komento: