Tri skuadra të mëdha nisin ‘luftën’ për Vedat Muriqit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Tri skuadra të mëdha nisin ‘luftën’ për Vedat Muriqit

13:57 | 26 Dhjetor 2019

Shumë skuadra të mëdha po shprehin interesim të madh për Vedat Muriqin.

Vera e vitit 2020 mund të sjellë ndryshime te Vedat Muriqi.

Sulmuesi nga Kosova po kalon formë të mirë te Fenerbahce këtë sezon, ku ka shënuar 10 gola.

Paraqitjet e tij janë vlerësuar shumë, sa në Turqi po konsiderohet si sulmuesi më i mirë.

Raportohet për shërbimet e tij kanë shprehur interesim disa skuadra, ku veçohen Leicester City, Monaco dhe Sevilla po monitorojnë sulmuesin e Kosovës.

Komento: