U KRY! Këtë skuadër do ta udhëheqë Guardiola – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

U KRY! Këtë skuadër do ta udhëheqë Guardiola

22:54 | 21 Dhjetor 2019

Pep Guardiola, është trajneri më i përfolur aktualisht.

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola thotë se do të donte të qëndronte në klubin aktual, pavarësisht spekulimeve që ai do të largohet drejt Barcelonës kur kontrata e tij skadon në 2021,përcjell ORAinfo.

48-vjeçari nënshkroi një marrëveshje fillestare tre-vjeçare kur zëvendësoi Manuel Pellegrini në verën e vitit 2016 dhe ranë dakord për një zgjatje të kontratës në vitin 2018, do të thotë se ai ka edhe 18 muaj në krye të ekipit anglez./ORAinfo/

Komento: