U kry! Mario Mandzukic zyrtarizon skuadrën e re – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

U kry! Mario Mandzukic zyrtarizon skuadrën e re

19:03 | 24 Dhjetor 2019

Mario Mandzukic është larguar përfundimisht nga Juventus.

Sulmuesi kroat ka arritur marrëveshje me skuadrën nga Katari, Al Duhail, shkruan lajmi.

33 vjeçari ka nënshkruar kontratë me Al Duhail.

Lajmi është konfirmuar nga Al Duhail, përmes një njoftimi në Tëitter.

Mandzukic te Juventus është transferuar në vitin 2015 nga Atletico Madrid, dhe në 117 paraqitje ka shënuar 30 gola.

Ai gjithashtu gjatë karrierës së tij ka veshur edhe fanellat e Dinamo Zagreb, Ëolfsburg dhe Bayern Munich.

Komento: