U kry, Milan blen lojtarin e njohur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

U kry, Milan blen lojtarin e njohur

23:44 | 05 Korrik 2020

Milani pritet të aktivizojë opsionin e tyre të blerjes prej 3.5 milionë eurosh të Simon Kjaer, duke e transferuar atë plotësisht nga Sevilla.

Mbrojtësi danez ka qenë në ‘San Siro’ që nga janari, kur ndërpreu huazimin e tij me Atalanta për shkak të vështirësive taktike me Gian Piero Gasperini.

Ai që nga momenti është bërë partneri më ideal përkrah Alessio Romagnoli.

Sipas Milannews.it, klubi më në fund ka rënë dakord të aktivizojë mundësinë e blerjes për 3.5 milionë dhe të blejë Kjaer plotësisht, përcjell lajmi.

Koha po mbaron, sepse afati i klauzolës raportohet të jetë 15 korriku.

31-vjeçari e njeh mirë Serinë A, pasi tashmë kishte luajtur për Palermo në 2008-10 dhe Romën në 2011-12.

Komento: