U kry! Për këtë fanellë do të luajë Benzema – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

U kry! Për këtë fanellë do të luajë Benzema

23:42 | 20 Dhjetor 2019

Real Madrid, raportohet se po kërkon t’i dorëzojë një kontratë të re afatgjatë sulmuesit Karim Benzema.

Pavarësisht se më parë ishte lidhur me një largim nga Bernabeu, Benzema tani konsiderohet të jetë një nga emrat kyç të skuadrës,përcjell ORAinfo.

32-vjeçari ka kontribuar 16 gola dhe shtatë asistime në La Liga dhe Champions League këtë sezon.

Sipas AS, Real dëshiron t’i dorëzojë Benzemës një zgjatje të kontratës dy vjeçare, duke e marrë francezin deri në fund të fushatës 2022-23./ORAinfo/

Komento: