UEFA jep lajmin e fundit për ndeshjen Maqedoni – Kosovë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

UEFA jep lajmin e fundit për ndeshjen Maqedoni – Kosovë

22:26 | 25 Dhjetor 2019

UEFA ka zyrtarizuar stadiumin ku do të luhet ndeshja Maqedoni – Kosovë.

Me 26 mars, Kosova do të luaj kundër Maqedonisë në ndeshjen gjysmëfinale të Play-off të Ligës së Kombeve.

Ndeshja do të luhet në stadiumin kombëtar “Teodor Proeski” (Filipi II) në Shkup nga ora 20:45.

Këtë e ka konfirmuar vetë UEFA në faqen e tyre zyrtare.

Kosova fillimisht luan me Maqedoninë dhe në rast fitoreje atëherë do të përballet me fituesin e ndeshjes Bjellorusi – Gjeorgji për një biletë në Kampionatin Evropian.

Komento: