Vaki kosovare, nusja me “duvak” në aeroport, niset drejt Evropës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Vaki kosovare, nusja me “duvak” në aeroport, niset drejt Evropës

15:00 | 15 Nëntor 2019

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur sot në aeroport.

Sot në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” është parë një nuse me “duvak” në kokë, shkruan Indeksonline

Në video shihet se si një vajzë është duke pritur në rradhë e rregulluar si një nuse, tipike shqiptare, me duvak në kokë, ky që vishet së bashku me veshjet e nusërisë, të njohura si “dimi e jelek”.

Por kjo nuse kosovare në aeroport ka vendos ta vë vetëm duvakun dhe e grimosur.

Komento: