Vazhdojnë kolonat, mërgimtarët po presin deri në shtatë orë për të dalë nga Kosova – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Vazhdojnë kolonat, mërgimtarët po presin deri në shtatë orë për të dalë nga Kosova

20:07 | 14 Gusht 2019

Kolona të gjata në kufi, mërgimtarët presin deri në shtatzë orë

Mërgimtarët po presin deri në shtatë orë për të dalë nga Kosova.

Siç njofton që Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar pritjet për të dalë nga Kosova përmes pikës kufitare Merdare janë deri në shtatë orë.

Kolonat për të dalur nga Kosova kanë arritur deri në 1 mijë e 400 metra.

Ndërsa, për të hyrë në Kosovë pritjet janë 5 deri në 10 minuta, ndërsa kolonat janë deri në 50 metra.

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, bën të ditur se të gjitha rrugët që shpijnë në kufi janë të kalueshme.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!