Veprimi i UEFA-s ndaj Eriksenit i lë të gjithë pa fjalë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Veprimi i UEFA-s ndaj Eriksenit i lë të gjithë pa fjalë

22:19 | 12 Qershor 2021

UEFA shpall lojtarin e ndeshjes Finlanda – Danimarka, është Eriksen!

Shtëpia më e madhe e futbollit në Europë, UEFA ka shpallur lojtarin e ndeshjes Finlanda – Danimarka.

Edhe pse Finlanda fitoi ndeshjen minimalisht 1 me 0, çmimin si lojtari i ndeshjes e fitoi Christian Eriksen, shkruan IndeksOnline

Eriksen gjatë pjesës së parë pësoi një sulm kardiak në zemër dhe u dërgua menjëherë në spitalin më të afërt. Tani gjendja e tij shëndetësore është stabile.

Për ta nderuar atë, UEFA sot e shpall si lojtar të ndeshjes.

Komento: