West Ham ia shkatërron “magjinë” Livepoolit

22:38 | 07 Nëntor 2021

Rekordi i pamposhtur i Liverpool-it prej 25 ndeshjesh u shkatërrua në një humbje 3-2 në stadiumin e Londrës të dielën, falë tre gabimeve të kushtueshme nga portieri Alisson Becker.

Nëse skuadra e Jurgen Klopp do të shmangte humbjen në Londrën lindore, ata do të kishin thyer serinë e pamposhtur të klubit të të gjitha kohërave, e cila kishte qëndruar që nga viti 1982,përcjell ORAinfo.

Në vend të kësaj, performanca e tmerrshme e Alisson e çoi Liverpoolin në humbjen e tyre të parë që kur Real Madridi i mundi në ndeshjen e parë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve në prill.

Që nga fitorja e Fulham në Anfield në mars, Liverpool nuk kishte humbur në ligë.

Alisson pati një ditë të keqe pasi shënoi një autogol për të kaluar West Ham në avantazh në pjesën e parë.

Trent Alexander-Arnold barazoi barazimin e Hammers me një goditje dënimi të shkëlqyer, por Alisson ishte përsëri në faj pasi Pablo Fornals dhe Kurt Zouma shënuan pas pushimit.

Liverpool mori një mbrapa me Divock Origi, por kjo nuk ishte e mjaftueshme për të mbajtur gjallë rekordin e tyre të pamposhtur.

Liverpool ra në pozitën e katërt në Premier League, me West Hamin duke e kaluar atë në të tretin./ORAinfo/