Yll i madh niset për në Angli, po e transferohet te Man Utd – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Yll i madh niset për në Angli, po e transferohet te Man Utd

17:44 | 20 Dhjetor 2019

Erling Braut Haaland, po udhëton për në Manchester për të zhvilluar bisedime të mëtutjeshme me Manchester United, thotë Aftenbladet.

Ylli 19-vjeçar kërkohet nga Borussia Dortmund dhe RB Leipzig, me të tre klubet të vendosur për të bërë betejën për nënshkrimin e tij në afatin kalimtar të janarit,përcjell ORAinfo.

Haaland tashmë është takuar me Ole Gunnar Solskjaer për bisedime, pasi më parë ka luajtur nën urdhrat e tij në Molde./ORAinfo/

Komento: