Ylli 70 milionësh po e zëvendëson Ronaldon te Real Madridi

12:02 | 19 Dhjetor 2018

Florentino Pérez përgatit një ofertë të madhe për të përforcuar Real Madridin.

Isco dhe Marco Asensio janë afër largimit nga Santiago Bernabeu dhe Perez dyshen do ta zëvendësojë me Jadon Sancho përcjell ORAinfo.

Anglezi erdhi sezonin e kaluar në Borussia Dortmund për vetëm tetë milionë euro nga Manchester City, por ky sezon ishte kur Sancho ka shpërthyer.

18 vjecari është një nga ata që janë përgjegjës për sezonin e madh të Dortmundit, i cili udhëheq Bundesligën dhe është në raundin e dytë të Ligës së Kampionëve.

Shpejtësia dhe dribbling tij kanë joshur Florentino, përgatitjen e portofolit për të cilën shumë ekspertë konsiderohet premtimi i madh i Anglisë. Ende në rininë e tij, Sanço ka gjashtë gola dhe 11 asistime në 23 ndeshje.

Madridi mban një marrëdhënie të madhe me BVB, e cila do të kërkojë një pasuri për perlën e re. Perez beson se 70 milionë euro do të përdoren për të thyer rezistencën se klubi është vënë dhe para klubeve të tjera të mëdha që janë prapa Sancho./ORAinfo/

Komento: