Ylli brazilian e thotë hapur: Dua të transferohem të Milan ose Inter – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ylli brazilian e thotë hapur: Dua të transferohem të Milan ose Inter

12:35 | 15 Shtator 2020

Ylli i Shangait SIPG, Oscar ka pohuar se ai do të ishte i hapur për t’u bashkuar me AC Milan ose rivalët e tyre Inter në të ardhmen.

Oscar filloi karrierën e tij në São Paulo, dhe pas një serie polemikash ai u largua në Internacional, ku kaloi tre vitet e ardhshme të karrierës së tij para se të nënshkruante për Chelsea.

Pas katër vjet e gjysmë në Stamford Bridge, ai nënshkroi për ekipin Super League të Kinës Shanghai SIPG për një rekord transferimi aziatik 60 milionë euro në janar 2017, përcjell ORAinfo.

Oscar ka 44 gola dhe 73 asistime në 132 ndeshje për Shangait, duke çuar në spekulime nga një numër burimesh se ai ende mund ta shkurtojë atë në nivelin më të lartë në Evropë pavarësisht se është 29 vjeç.

Ai foli për Fox Sports Brasil rreth planeve të tij për të ardhmen dhe ndërsa konfirmoi se aktualisht nuk po mendon për një kthim në Evropë, një lëvizje në Milano nuk është larg mendimeve të tij.

“Ka skuadra që më pëlqejnë shumë siç janë Milani dhe Interi, kështu që do të zgjidhja të shkoja në ligën italiane”, ka thënë Oscar duke mos mohuar as dëshirën për tu rikthyer në Chelsea. /ORAinfo/

Komento: