Ylli i Liverpoolit rezulton pozitiv me koronavirus – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ylli i Liverpoolit rezulton pozitiv me koronavirus

20:00 | 29 Shtator 2020

Lojtari i njohur i skuadrës së Liverpoolit ka dalur pozitiv me koronavirus.

Thiago Alcantara ka dalë pozitiv në COVID-19.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e Liverpoolit.

“Mesfushori i Liverpoolit, Thiago Alcantara, ka dalë pozitiv në COVID-19 dhe akutalisht është duke u vetë izoluar sipas udhëzimeve të nevojshme”, thuhet në njoftimin e Liverpoolit.

29 vjeçari që ka munguar në derbin e së hënës kundër Arsenal ka shfaqur simptoma të vogla të virusit, por është në gjendje të mirë shëndetësore.

“Klubi do të vazhdojë të ndjekë, të gjitha protokollet në lidhje me COVID-19 dhe Thiago do të qëndrojnë në vet-izolim për periudhën e kërkuar kohore”, thuhet mes tjerash në komunikatë të Liverpoolit.

Komento: