Ylli i madh i thotë “PO” Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ylli i madh i thotë “PO” Milanit

00:00 | 16 Janar 2020

Mediat në Kroaci pohojnë se Milani po bën një ofertë prej 30 milion € për yllin e Spanjës,Dani Olmo, aktualisht në Dinamo Zagreb i cili ka bërë të qartë se dëshiron të i bashkohet ekipit kuqezi.

Bisedimet u orkestruan nga drejtori i kuqezinjve Zvonimir Boban, raporton Sportske Novosti, përcjell ORAinfo.

Nuk është hera e parë që Dani Olmo është lidhur me një kalim të San Siro, por ai rezultoi shumë i shtrenjtë gjatë verës.

Një ndryshim i taktikave në 4-4-2 dhe dalja e menjëhershme e lojtarëve si Suso dhe Lucas Paqueta mund të ndryshojnë situatën.

Raporti pohon se Dani Olmo është entuziast për idenë e transferimit në Milano, veçanërisht pasi ai tani do të luante me Janarin duke nënshkruar Zlatan Ibrahimovic./ORAinfo/

Komento: