Ylli i madh i thotë PO Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ylli i madh i thotë PO Milanit

11:37 | 31 Korrik 2021

Nikola Vlasiç është një nga lojtarët në radarin e tyre dhe kroati po shtyn për këtë lëvizje, pretendon një raport.

Siç raportohet nga edicioni i sotëm i Gazzetta Dello Sport, Vlasic po bën presion për një lëvizje në Milano këtë verë, e vendosur të largohet nga CSKA Moska, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, këta të fundit nuk janë të gatshëm të pranojnë kushtet që Rossonerët kanë propozuar.

Paolo Maldini dhe Ricky Massara do të donin që mesfushori sulmues të merrte një hua me pagesë me një mundësi blerjeje. Pala ruse, ndërkohë, do të donte të arkëtonte menjëherë 25-30 milionë euro dhe kjo i ka bërë negociatat shumë të vështira.

Ditët e ardhshme do të jenë vendimtare për lojtarin pasi Zenit ka vënë një ofertë prej 25 milionë eurosh në tryezë, dhe një marrëveshje duket se është afër.

Vlasic do të donte një lëvizje në Itali, por nëse asgjë nuk ndryshon së shpejti, ai mund të përfundojë diku tjetër. /ORAinfo/

Komento: