Ylli i Milanit pranon kalimin te gjiganti francez – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ylli i Milanit pranon kalimin te gjiganti francez

15:09 | 25 Shtator 2020

Mesfushori i Milanit, Lucas Paqueta ka dhënë dritën jeshile në lidhje me një lëvizje në Lyon.

Pas një fushate të vështirë 2019-2020, një numër burimesh të ndryshme kanë pohuar se skuadra e Ligue 1 është e gatshme t’i ofrojë Paqueta një rrugë shpëtimi, me brazilianin që nuk është më pjesë e planeve të Milanit.

Gazetari i MilanNews Anto Vitiello konfirmoi dje se ka vazhduar dialog me Lyon për shitjen e Paqueta, me punën që vazhdon për të provuar dhe zhbllokuar marrëveshjen, përcjell ORAinfo.

Sipas asaj që SportMediaset po raporton, fakti që ai u rrë.mbye nga skuadra për ndeshjen e mbrëmshme kundër Bodo / Glimt është një shenjë tjetër që e ardhmja e Paqueta do të jetë larg Milanit.

Braziliani ka vendosur të pranojë një lëvizje në Lyon, dhe Rossonerët po kërkojnë 20-22 milionë euro.
Klubi francez është i gatshëm të ofrojë një hua me mundësi blerjeje e cila mund të bëhet një detyrim në rast se Lyon duhet, për shembull, të kualifikohet në Champions League. /ORAinfo/

Komento: