Ylli i Real Madrid tregon pse e zgjodhi Milanin për t’u transferuar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ylli i Real Madrid tregon pse e zgjodhi Milanin për t’u transferuar

18:08 | 22 Shtator 2020

Sipas një raporti, Brahim Diaz zgjodhi një lëvizje në Milan, duke refuzuar mundësinë për të qëndruar në Spanjë dhe për t’u bashkuar me një klub të LaLigas.

Mesfushori sulmues u bashkua në huazim nga Real Madrid në fillim të muajit, dhe ndërsa është zyrtarisht një hua e thatë, një numër burimesh të besueshme kanë pohuar se Rossonerët do të hyjnë në diskutime me Los Blancos për një marrëveshje të përhershme ndërsa sezoni përparon, përcjell ORAinfo.

Spanjolli – i cili mbërriti në kryeqytetin spanjoll nga Manchester City – bëri debutimin e tij konkurrues për Milanin gjatë fitores 2-0 të së enjtes mbrëma ndaj Shamrock Rovers në Dublin, dhe debutimin e tij në kampionat të hënën në mbrëmje ndaj Bolonjës, duke bërë përshtypje në të dy ndeshjet.

Sipas Calciomercato, Milani dhe Real Madrid kanë një marrëveshje për të azhurnuar veten brenda disa muajsh për të parë situatën.

Lojëtarii spanjoll kishte disa oferta nga LaLiga por zgjodhi Rossonerët, i bindur se ai mund të gdhendte një rol kryesor, duke sugjeruar se ai po mendon për një qëndrim përtej fundit të sezonit. /ORAinfo/

Komento: