Zbulohet: Barcelona ka prioritet Haaland para Messit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zbulohet: Barcelona ka prioritet Haaland para Messit

16:09 | 15 Maj 2021

Barcelona ka prioritet Haaland para Messit.

Blaugranat janë të dëshpëruar për të arritur një marrëveshje me yllin e Borussia Dortmund.

Barcelona do të ketë si prioritet këtë verë që të firmosë me Erling Haalanad dhe jo rinovimin me Lionel Messin, raporton The Sun.

Për shkak të krizës financiare ata mundet që të mos jenë në gjendje për të firmosur me Erling Haaland dhe nga ana tjetër të nënshkruajnë një kontratë të re me argjentinasin.

Në këtë mënyrë ata janë detyruar të zgjedhin norvegjezin, i cili është 13 vjet më i ri se Messi.

Komento: