Zbulohet momenti kur Maldini njoftoi lojtarët për rinovimin e Piolit me Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zbulohet momenti kur Maldini njoftoi lojtarët për rinovimin e Piolit me Milanin

13:35 | 01 Gusht 2020

Javën e kaluar, Milan njoftoi rinovimin e Stefano Pioli pas disa muajsh thashethemeve të forta, të gjitha sugjeruan se aventura e italianit në klub kishte mbaruar.

Duket se lajmet u vlerësuan shumë nga lojtarët e kuqezinjve.

Edicioni i sotëm i Corriere Della Sera, i cituar nga Milanlive, zbuloi një sfond të bukur që u zhvillua gjatë lojës së Milanit kundër Sassuolo javën e kaluar, më saktësisht në dhomat e dollapëve në Mapei Stadium, përcjell ORAinfo.

Pas ndeshjes, të cilën kuqezinjtë fituan me rezultat 2-1, Paolo Maldini zbriti në dhomën e dollapit për të njoftuar disa lajme shumë befasuese: rinovimin e kontratës së Piolit. Kjo i bëri lojtarët shumë të lumtur, në fakt, shpërtheu një zhurmë feste.

Sinjale shumë pozitive, natyrisht, të cilat konfirmojnë marrëdhënien e shkëlqyer midis lojtarëve dhe menaxherit. /ORAinfo/

Komento: