Zhvillime dramatike: Armend Dallku largohet nga FC Prishtina – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zhvillime dramatike: Armend Dallku largohet nga FC Prishtina

11:32 | 16 Shtator 2020

Një lajm i papritur ka ardhur sot nga klubi kryeqytetas.

FC Prishtina ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Armend Dallku.

Armend Dallku nuk është më trajner i FC Prishtinës.

Klubi nga kryeqyteti ka njoftuar për ndërprerjen e bashkëpunimit me ish futbollistin e Kombëtares shqiptare.

Njoftimi i plotë:

Prishtina ka ndërprerë bashkëpunimin me Dallkun

Klubi i dëshiron sukses në vazhdim të karrierës

Prishtina ka shkëputur bashkëpunimin me marrëveshje reciproke me kryetrajnerin Armend Dallku.

Dallku, si trajner i Prishtinës, skuadrën e ka udhëhequr në 35 ndeshje zyrtare (72% të suksesit, 23 fitore, 7 barazime dhe 5 humbje me goldallim 73:25) dhe është trajneri më i ri i klubit me trofeun e fituar të Kupës së Kosovës. Ish-kapiteni i skuadrës ka regjistruar si futbollistë i Prishtinës 151 ndeshje zyrtare.

Dallku do të mbetët ndër trajnerët më me autoritet i skuadrës.

FC Prishtina i uron sukses në vazhdim të karrierës.

Komento: